16 Ağustos 2009 Pazar

Bir Başkanın "Yapılacaklar Listesi"

Dünkü Galatasaray - Denizli maçında sonra Denizlispor başkanının yaptığı üstü kapalı "Hoca takımımı hazırlayamamış, bir kaç maç bakacağız artık olmadı önlemimizi alacağız" açıklamalarını duyunca, yeni sezonun başlamasıyla beraber, Türk Futbol takımlarının başkanlarını özlediğimi farkettim. Belirli bir amacı olmadan, bu bir sevgi olayı diyerek, kimsenin başkan olmadığına inandığım futbol dünyasıında herhangi bir başkanın sezon başı yapılacaklar listesi şöyle olmalı:

- Kadroda değişikliğe git, takımı değersiz oyuncularla doldur ki taraftara yatırım yapmış görün, hatta alabiliyorsan, vadesi gelmiş bir iki ünlü oyuncu al.

- Geçen seneki antrenörden daha ucuza çalışcak, az buçuk başarılı birini bul. - Sonuca endeksli başarısızlığın erken gelme ihtimaline karşı bir iki antrenörle daha temasta ol.

- Takım iyi giderse yatırımların meyvelerini alıyoruz de, gitmezse hocamızla görüşüp neden böyle olduğunu masaya yatıracağız de.

- Hocayı kovmadan önce hakemlerden şikayet et. Hakkın yeniyormuş gibi göster.

- Gidişata göre 10-12. hafta civarı antrenörü kov. Daha önceden konuştuklarından birini başa getir ve durumu kurtarmaya çalışıyor gözük.

- Arada olur da oyunculardan biri yanlışlıkla iyi oynarsa, fahiş fiyat belirle ve büyük takımlara sat.

- Geleceği parlak olan genç oyuncuları sağa sola bedavaya gitmesinler diye zorla sözleşme imzalattır.

- Yaz tatlil için plan yap. Güney sahilleri iyi olabilir.

- Bu listeyi hatırlayacağın bir yere koy seneye de lazım olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder