27 Ağustos 2009 Perşembe

Aldatmayan Erkek

Dün gece kendini yere atıp ucuz bir penaltıya sebep veren Eduardo'yu savunacak değilim burda. Ancak maç sırasında ve maçtan sonra Celtic'lilerin maçı bırakıp tamamen bu olaya takılmalarını biraz abartılı buluyorum.

Maçtan sonra Celticli Massimo Donati, Eduardo'ya, tv görüntülerine bakılarak, 2 maç ceza verilmesi gerektiğini söyledi mesela. Eğer bunu söyleyen Arsenal'e karşı, iki maç iyi futbol oynamış ve bu penaltı yüzünden eşleşmeyi kaybetmiş bir takımın oyuncusu olsaydı belki hak verirdim. Celtic'in 180 dakikada girdiği pozisyon sayısı 1, kaleyi bulan şut sayısı 2, ki bu şutlardan birisi ilk maçın ilk yarısında, ikincisi de ikinci maçın 92. dakikasındaki gol pozisyonunda geldi. Celticliler, 2 maç boyunca Arsenal'i oynatmamak üzerine kurulu bir oyun planlarının aldığı 5-1'lik sonucu, penaltı pozisyonuna bağırarak örtbas edeceklerini sanıyorlar ama sahada oynanan futbol ortada.

Donati'nin bahsettiği cezaya gelirsek. Öncelikle, kendini yere atmanın cezası, şu anki kurallar dahilinde sarı kart. Yani 2 maç ceza verilmesi için önce kuralın değişmesi gerekiyor. Bunu Donati de biliyor zaten de; maksat gürültü olsun işte. Eğer UEFA bu konuyla ilgili bir kural değişikliğine gidecekse bunun en büyük destekçisi Arsenal taraftarı olacaktır. Yıllar yılı Ronaldo ve Drogba'nın ceza sahası içi oskarlık hareketlerinden en çok biz çektik. Çok beyefendi bildiğimiz Gerrard'ın bile bu konuda sabıkası kabarık. Eğer ilk kurban Eduardo olacak ve bu uygulama başlayacaksa, kesinlikle destekliyorum. Eduardo'ya 2 maç ceza verilsin, biz de Drogba sezon sonuna kadar kaç maçta oynayabilecek görelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder