21 Ağustos 2009 Cuma

20 Yıllık İşkence Sona Erdi (Mi?)

Bu sene Manchester United zorlanacak çünkü Ronaldo ve Tevez'in yanı sıra, 20 yıldır kulübe büyük hizmetleri bulunmuş birini daha kaybettiler. Evet; hakemlik mesleğinin dünyadaki yüz karalarından birisi olan Mike Riley, arkasında milyonlarca gözü yaşlı United taraftarı bırakarak, 20 yıllık kariyerini sona erdirdi.

Kendisinin ne kadar kötü bir hakem olduğunu veya katlettiği maçları buraya uzun uzun yazmak istemiyorum. Zaten bir-iki maçına denk geldiyseniz, farkına varmamış olmanız mümkün değil. En güncel olaylardan aklıma gelen bir kaç tanesi; geçen sene FA Cup yarı finali öncesi David Moyes'in, kendisinin Manu taraftarı olup olmadığının soruşturulmasını istemesi; Arnavutluk Futbol Federasyonu'nun UEFA'ya Riley'in yönettiği Hollanda maçının incelemesi için resmi başvuru yapması ve geçen Şubat'taki Chelsea - Liverpool maçında Lampard'a gösterdiği rezalet kırmızı karttan sonra Chelsea'nin federasyona yaptığı itirazın kabul edilmesi ve Lampard'ın 1 maç bile ceza almaması var.

Asıl ilginç olan, bu adamın nasıl İngiltere'de sürekli üst düzey maçlara veriliyor olduğuydu aslında. Bu konuda çok fazla teori olsa da, federasyon içerisindeki Man Utd lobisinin kendisini koruduğu en akla yatanıydı bana göre. Eğer Man Utd lobisi değilse de başka birilerinin bu adamın arkasında olduğu kesin çünkü mesleği bırakmasından hemen sonra İngiltere Profesyonel Futbol Hakemleri Birliği (PGMOB) başkanlığına getirildi. Görevine de aktif olarak Ocak ayından itibaren başlayacak. Tüm İngiliz hakemlere engin tecrübelerini aktaracağından hiç şüphem yok. Premier Lig'deki 19 kulübün kazası mübarek olsun.

1 yorum:

  1. süper haber arsenal'in yenilmezlik serisinin son bulduğu maçta verdiği penaltı hala gözlerimin önünde.o maçta manu lehine kararları çileden çıkarmıştı beni.

    YanıtlaSil